Plan dnia

• schodzenie się dzieci do przedszkola, kontakty z rodzicami
  • indywidualna realizacja zadań edukacyjnych
  • zabawy w kącikach zainteresowań
  • przygotowanie pomocy do zajęć
  • rozmowy indywidualne z dziećmi
  • ćwiczenia poranne
  • przygotowanie do śniadania
  • kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych (nauka mycia rąk, korzystania z toalety, zachowania czystości w łazience, oszczędnego korzystania z wody).

8:30 – 9:00 ŚNIADANIE

9:00 – 12:15

• zajęcia programowe będące realizacją treści z zakresu wychowania społeczno-moralnego, umysłowego, technicznego, estetycznego, zdrowotnego (tj.: mowa, matematyka, plastyka, śpiew, ćwiczenia gimnastyczne)
    • zajęcia terapeutyczne z logopedą
    • zajęcia z języka angielskiego/francuskiego
    • gimnastyka korekcyjna
    • rytmika
  • tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania i odkrywania, podejmowanie zabaw badawczych i konstrukcyjno-technicznych. Wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką i literaturą
  • spacery, pobyt na placu zabaw

12:15-12:30

• przygotowanie do obiadu, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych (mycie rąk, nauka nakrywania stołu do posiłków).

11:30 – 12:30 OBIAD

12:30 – 15:00

• odpoczynek: czytanie książki przez nauczyciela, drzemka, słuchanie nagrań, bajek z magnetofonu
  • zajęcia programowe