Dla Dzieci z Rodzicami

rybki1 Drodzy Rodzice!

Rozpoczynamy zapisy na zajęcia w ramach programu RYBKI, RYBY WIELORYBY! Jest to niezwykle wartościowy program przygotowany dla dzieci w wieku od 5-go miesiąca do 3 roku życia, który powstał w wyniku współpracy dwóch psychologów dziecięcych mgr Emilii Link-Dratkowskiej oraz prof. Marty Bogdanowicz, w oparciu o ich wiedzę oraz doświadczenia z pracy z dziećmi i ich rodzicami. Program ten bazuje na elementach Integracji Sensorycznej J. Ayres; Ruchu Rozwijającym W. Sherborne, treningu Ch. Knilla oraz muzykoterapii. Jego głównym celem jest wspomaganie rozwoju małego dziecka poprzez wykorzystanie szeregu sprawdzonych i skutecznych technik, metod i sposobów oraz wyposażenie rodziców w „narzędzia”, informacje i pomysły umożliwiające im efektywne oraz radosne rozwijanie potencjału maluszka. Program kierowany jest do dzieci oraz ich rodziców lub opiekunów. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają około 45 minut. Uczestnicy bawią się pod kierunkiem doświadczonego animatora, a zajęcia odbywają się w grupie maksymalnie 16 osobowej (tj. 8 dzieci i 8 rodziców). Zajęcia prowadzone są w formie zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów i rodzajów aktywności, m. in. zabaw paluszkowych, ćwiczeń relaksacyjnych, dziecięcych masażyków wg M. Bogdanowicz, zabaw logopedycznych oraz wielozmysłowej stymulacji. Dziecko ma okazję przebywać w grupie rówieśników i współpracować z nimi. Podczas spotkań rozwija podstawowe umiejętności społeczne, dużą i małą motorykę oraz świetnie się bawi. Uczy się podstawowych zasad współżycia społecznego, a obecność rodzica/opiekuna, czynnie uczestniczącego w zajęciach polega nie tylko na wspieraniu działania dziecka, ma on także okazję przyjrzeć się  zachowaniu maluszka, odkryć jego słabe i mocne strony. Zajęcia te na pewno zainspirują Państwa do podejmowania podobnych zabaw z dzieckiem w domu. Pogram uwzględnia podział na trzy grupy wiekowe:

Rybki – dla dzieci od 5-go miesiąca życia Ryby – dla dzieci od 11-go miesiąca życia Wieloryby – dla dzieci od 19-go miesiąca życia

Informacje organizacyjne:

Małe grupy: od 4-8 par dziecko-rodzic

Częstotliwość spotkań: raz w tygodniu.

Opłaty:

Rybki – 20 spotkań realizowanych przez 5 miesięcy – 125 zł miesięcznie/dziecko

Ryby – 20 spotkań realizowanych przez 5 miesięcy – 125 zł miesięcznie / dziecko

Wieloryby – 20 spotkań realizowanych przez 5 miesięcy – 150 zł  miesięcznie / dziecko

ROZPOCZYNAMY ZAPISY DO WSZYSTKICH GRUP

Zajęcia rozpoczną się pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej 4 par rodzic-dziecko do każdej grupy wiekowej

zapisy poprzez e-mail: kbrzeska@przedszkolekoziolki.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:)