Aktualności

24 kwietnia w Niepublicznym Przedszkolu „Koziołki” odbyła się część plastyczna V Przeglądu Artystycznego „Przedszkolaki na tropie Barbary Szelągowskiej” organizowanego przez przedszkola z Brwinowa, Otrębus, Kań i Milanówka we współpracy z Biblioteką Publiczną w Otrębusach.W tym roku motywem przewodnim trwającego trzy dni Przeglądu jest twórczość Barbary Szelągowskiej – mieszkającej w Brwinowie pisarki i poetki. W czasie spotkania odbył się wernisaż wspaniałych prac plastycznych przygotowanych przez przedszkolaki, dla których inspiracją była lektura opowiadań i wierszy Pani Barbary. Mieliśmy również okazję poznać nie tylko samą autorkę, ale także ilustratorkę – Panią Monikę Jędrychowską i dowiedzieć się jak powstają profesjonalne ilustracje do książek. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 dzieci z 7 przedszkoli.
Przegląd objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Brwinowa oraz Burmistrza Milanówka.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Jerzy Wysocki – Z-ca Burmistrza Gminy Brwinów, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Brwinowie – pani Grażyna Nowocień, pani Elżbieta Skalska z Biblioteki w Otrębusach oraz Dyrektorzy i nauczyciele z przedszkoli biorących udział w Przeglądzie.

W grudniu 2016 r. zdobyliśmy Grand Prix  w VI edycji Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” pod honorowym patronatem Proboszcza parafii św. Kazimierza w Pruszkowie oraz Prezydenta Pruszkowa.